Materiály

We take our time to choose the right ones. Always focused on trends we keep our media library up to date. You can be sure that you get the best in particular price category. Following list will help you to choose the right one for your prints.

Prices are for dm2 of printed canvas or paper.

 

Matt Photopapers

Fomei Premium Matt (230g)

Cenově dostupný (v našem výběru médií nejlevnější), zcela matný fotopapír pro tisk grafik a fotografií. Hravě zvládne reprodukci obrazů s velmi vysokým rozlišením a saturací barev. Vhodný k nalepení na desku případně a laminaci. Z hodin výtvarné výchovy si takový papír pamatujeme pod pojmem „kladívková“ čtvrtka.

Pro zvýšení odolnosti, proti otěru doporučujeme fixaci UV lakem, nebo laminaci - obzvlášť u reprodukcí s velkými černými plochami.

Cena: xx,xx Kč za dm2

HARMAN by Hahnemühle Cotton Smooth (310 g)

Médium vyrobené ze 100% bavlny renomovanými vývojáři médií pro digitální tisk. Má bílý hladký matný povrch podtrhuje příjemný pocit čistě bavlněného papíru. Kromě luxusního vzhledu a pocitu z doteku se vyznačuje i vysokou odolností vůči nepříznivým vlivům prostředí (UV záření, znečištění vzduchu) a je tak velmi vhodný pro archivaci.

Pro zvýšení odolnosti, proti otěru doporučujeme fixaci UV lakem - obzvlášť u reprodukcí s velkými černými plochami.

Cena: 20,30 Kč za dm2

 

Pololesklé papíry

Fomei Pro Lustre (205 g)

Fotografický inkjet papír střední gramáže s atraktivním lustre (pololesklým) povrchem. Je odolný proti oděru a zároveň zabraňuje vzniku otisků prstů, které jsou nepříznivým průvodním jevem při prohlížení fotografií. Hodí se pro běžnou i uměleckou fotografii.

Vysoká kvalita za příznivou cenu. Papír vhodný i pod lamino.

Cena: 11 Kč za dm2


ILFORD Omnijet Satin (195g)

Konvenční polomatný voděodolný papír. Vzhledem k nižší gramáži při zachování vysoké fotografické kvality je OmniJet Satin S195 oblíbený především grafickými studii a reklamními agenturami.

Vhodný především jako médium k laminaci a kašírování.

Cena: 12,60 Kč za dm2

 

Lesklé papíry

Fomei Pro Gloss (265 g)

Fotografický inkjet papír, vhodný pro reprodukci fotografických obrazů včetně úloh, na které jsou kladeny nejvyšší požadavky. Dále je vhodný pro technickou fotografii a výrobu výstavních panelů. Je otěruodolný i bez dodatečné fixace nebo laminace. Průměrná bělost, vysoká max. hustota zčernání a dlouhodobá stabilita obrazu i při nepříznivých vlivech prostředí (slunce, znečištění vzduchu, apod.)

Médium vhodné i pod lamino.

Cena: 12,00 Kč Kč za dm2

HARMAN by Hahnemühle Gloss Baryta (320 g)

Pravý barytový papír vyrobený ze 100% alfa-celulózy legendami mezi výrobci pro digitální tisk. Má bílý, hladký a lesklý povrch. Mnohavrstvý potah osloví sametově hladkou strukturou. Výjimečná stálost barev (i bez dodatečných ochranných vrstev), luxusní vzhled, jedinečné vlastnosti kresby.

Cena: 17,00 Kč za dm2

 

Matná plátna

Fomei Canvas PRO Matt

Jasně bílé, voděodolné plátno s extra ostrou kresbou. Vytiskneme na něj vaši hezkou fotografii nebo grafiku,  natáhneme na rám s 4,5 cm profilem a vytvoříme tak moderní doplněk pro váš interiér.

Cena: 16,90 Kč za dm2

HARMAN by Hahnemühle Canvas

Cena: 20,30 Kč za dm2

 

Lesklé plátno

Fomei Canvas Classic Gloss

Nejluxusnější bavlněné plátno značky Fomei opatřené lesklým šepsem, který plátnu poskytuje vysoký stupeň UV ochrany a otěruodolnosti i bez dodatečného lakování. Obsahuje stopy přirozených vláken, což mu dodává punc jedinečnosti a exkluzivity. Pro reprodukce starých děl je toto plátno nejvhodnější. Disponuje excelentním barvovým gamutem a extra ostrou kresbou. Plátno Fomei Canvas Classic Gloss 400 je voděodolné a lze jej používat i pro kombinaci tisku a malby.

Cena: 19,90 Kč za dm2

 

Další zpracování

Fixace UV lakem

Doporučujeme především pro matné papíry a plátna. Jeho výhodou je, že poskytuje zvýšenou ochranu před UV zářením a dalšími vlivy prostředí, zvyšuje otěruodolnost, prodlužuje stálost barev a přitom zachovává jedinečné vlastnosti papíru, nebo plátna. V kombinaci s nabízenými médii a pigmentovými inkousty Epson vydrží barvy stále stejné až 70 let a odstíny šedé u černobílých fotoobrazů více než 100 let. Na tisky na papíru používáme UV spray Hehnemuehle, pro plátna tekutý fixační lak Hahnemuehle.

Cena: 2,90 Kč za dm2

Lamino

Vyšší level ochrany, který vaše tisky učiní omyvatelnými a spolehlivě ochrání před vlivy prostředí. Po jeho aplikaci nevynikne jemný charakter papíru, proto nedoporučujeme kombinovat laminaci s dražšími materiály. Laminované tisky jsou vhodné do barů, restaurací, firem a všude tam, kde lze očekávat vysokou zátěž z okolního prostředí.

Cena: 3,20 Kč za dm2

Nalepení na desku Gatorfoam

Papír se pod tlakem nalepí na umělohmotnou desku, kterou opatříme háčky k zavěšení na stěnu. Gatorfoam není obyčejná Kapa, na kterou u nás lepí většina firem. Je rovnější a odolnější i při nižší tloušťce. Vzájemným porovnáním jsme dospěli k závěru, že už chceme pracovat jen s tímto materiálem. Věříme, že i vy budete nadšeni.

Cena: 14,80 Kč za dm2

Rám + napnutí plátna na rám

Na míru vyráběné rámové latě umožňují to, co nikdo jiný v Čechách (a možná na světě) nedokáže. Plátna napínáme na rámy se supermoderním vysokým profilem 4,5 cm. Jakýkoliv rozměr* s přesností 1 cm.

Cena je stejná pro všechny rozměry: 400 Kč

* Limitem je minimální velikost kratší strany 30 cm a maximální velikost kratší strany 100 cm.